Krótka historia Koła Przyrodników

rok 2003
Z inicjatywy prof. Macieja Belcarza (szkolnego biologa) powstaje Koło Przyrodników. W pierwszym roku liczyło zaledwie 5 członków, ale z czasem wieść się rozeszła i pod koniec roku przekroczyliśmy 10.Powastała gablota kołowa i kronika.

rok 2004
Koło Przyrodników zostaje opiekunem szkolnego ogródka z oczkiem wodnym. Liczy 15 członków. Pierwsza dewastacja ogródka przez robotników remontujących elewację szkoły

rok 2005
Odbudowa ogrodu Większość członków Koła kończy szkołę. Organizujemy pokazy filmów świetlicy Druga dewastacja ogródka przez pracowników remontujących dach szkoły. Zawieszenie działalności.

rok 2006-2007
Wznowienie działalności Koła. Powstaje strona www Koła Przyrodników. Koło liczy 15 osób. Pierwsze wycieczki w góry. Odwiedzamy placówki naukowe m.in. Instytut Biologii Akademii Pedagogicznej.

rok 2008
Otrzymujemy sprzęt ogrodniczy - ogród wygląda coraz piękniej. Dalszy rozwój strony www. Przydział nowych obowiązków i opracowanie regulaminu Koła Przyrodników. Organizujemy konkurs przyrodniczy z nagrodami pokazy slajdów i fotografii.

rok 2009/2010
Koło Przyrodników organizuje spotkania kulinarnre w ogrodzie i w szkole. Konkurs przyrodniczy jest organizowany po raz trzeci. Na stronie internetowej powstaje w pełni funkcjonująca galeria zdjęć z naszych spotkań. Uczniowie działający w Kole uzyskują wyższe stopnie z biologii na świadectwie. Ogród szkolny dostaje drewniane ławki i zostaje na przerwach udostępniony dla uczniów.

•     prognoza pogody